ورود افراد فاقد صلاحیت در ساخت‌وساز، یکی از معضلات صنعت ساختمان کشور

يكشنبه 7 شهريور 1395, 10:01 قبل‏ازظهر
  رییس سازمان نظام مهندسی تهران با تاکید بر این‌که در ساخت ‌و سازها باید سازندگانی ورود پیدا کنند که دارای صلاحیت حرفه‌ای از مراجع قانونی کشور باشند، گفت: یکی از معضلات صنعت ساختمان امروز در سطح کشور، ورود افراد فاقد صلاحیت در ساخت‌وساز است.
حبیب‌اله بیطرف در نشست تخصصی الزامات سازنده و تولید کننده پاسخگو که همزمان با برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ساختمان به میزبانی غرفه شرکت سوپرپایپ برگزار شد افزود: علی‌رغم این‌که مقررات ملی ساختمان شامل الزامات قانونی برای ورود با صلاحیت در حرفه و جلوگیری از فعالیت افراد فاقد صلاحیت است، اما در جامعه بسیاری از افراد فاقد صلاحیت در حرفه ساختمان دخالت می‌کنند.
وی سازنده پاسخگو را یکی از نیازهای مهم ساخت ‌و ساز با کیفیت در سطح جامعه دانست و تصریح کرد: سازنده پاسخگو سازنده‌ای است که ضمن تسلط به جنبه‌های فنی، داشتن تجربه و مهارت در انجام کار، داشتن ظرفیت‌های خوب فنی در شناسایی مصالح، تجهیزات و اکیپ‌های کاری، باید ساختمان خود را هم تضمین کند و به این ترتیب پاسخگوی کیفیت آن باشد.
 
بیطرف همچنین با تاکید بر نقش کیفیت سیستم های تاسیساتی در ساختمان‌ها گفت: کیفیت لوله‌های مصرفی در ساختمان هم در افزایش عمر خود لوله‌ها و هم در عمر ساختمان بسیار تاثیرگذار است، چون ممکن است یک لوله بی‌کیفیت به دلیل نشتی پس از چند سال باعث تخریب ساختمان شود.
 
در ادامه این نشست، مهدی یوسفی مدیر بازاریابی و فروش سوپرپایپ در تشریح یک تولیدکننده پاسخگو گفت: تاسیسات ساختمان از مهم‌ترین اجزا برای افزایش طول عمر ساختمان است و اگر تاسیسات با کیفیت در ساختمان به کار برود، بر افزایش طول عمر ساختمان بسیار تاثیرگذار خواهد بود. او با بیان این‌که سوپرپایپ عرضه کننده سیستم‌های آبرسانی، فاضلابی، گرمایش کفی، بست و ساپورت و پمپ است و همه محصولات را با در نظر گرفتن بالاترین استانداردهای دنیا طراحی، تولید، انتخاب و عرضه می‌کند، افزود: ما در تولید لوله پنج لایه که از پرمصرف‌ترین لوله‌های کشور است، از موادی استفاده می‌کنیم که بتواند طول عمر 50 ساله محصول را تامین کند و برای انجام تست‌های لازم، امکانات آزمایشگاه‌های موجود در سطح بین‌المللی را به‌کار می‌بندیم.
 
مهدی یوسفی ادامه داد: هدف ما ارایه محصول در سطح کیفیت و استانداردهای بین‌المللی است و به همین دلیل محصولات ما تنها محصولاتی هستند که گواهی‌نامه فنی اتحادیه اروپا را دارند و تکنولوژی محصولات ما از 19 سال گذشته به‌طور مرتب به‌روز شده است.
وی همچنین به برگزاری سمینارهای آموزشی در سطح‌های مختلف برای مهندسان، کارشناسان و مجریان تاسیسات در جهت ارتقای دانش فنی برای انتخاب درست محصولات، همچنین چاپ کتاب در این حوزه افزود: ما در طول 19سال فعالیت خود همیشه پاسخگوی مشتریان خود بوده‌ایم و امیدواریم بتوانیم همچنان به‌عنوان تولیدکننده پیشرو در منطقه و ایران پاسخگو و پیشرو باشیم.
 
bitaraf1.jpgbitaraf2.jpg
 نسخه مناسب برای چاپ
   
كليه حقوق براي سوپرپايپ اينترناشنال محفوظ است SuperPipe International © 1390