21 تیرماه آغاز هفته‌ی بدون پلاستیک

سه شنبه 18 تير 1398, 13:04 بعدازظهر
در هنگام خرید به همه چیز توجه می‌کنید! از کیفیت محصولاتی که می‌خرید تا هزینه‌های آن، از جدول ارزش غذایی تا رنگ و لعاب وسوسه‌برانگیز، از برند و اسم و رسم تا خوشمزگی و جذابیت ظاهری محصولات! اما به کیسه پلاستیکی که با آن خریدهای خود را حمل می‌کنید فکر کرده‌اید؟ 
کیسه‌های پلاستیکی در 5 ثانیه تولید در 5 دقیقه مصرف و در 500 سال تجزیه می‌شوند. تجزیه مواد پلاستیکی منجر به آزاد شدن مواد شیمیایی و صدمه به موجودات و گیاهان خواهد شد، و انسان‌ها نیز از عواقب آن بی‌نصیب نخواهند ماند. در ایران در هر سال 21 میلیارد کیسه پلاستیکی مصرف می‌شود و ما در ردیف 10 کشور پرمصرف پلاستیک در جهان هستیم.
روز 21 تیرماه به عنوان روز بدون کیسه‌ی پلاستیکی و آغاز هفته‌ی بدون پلاستیک است. اگر هر خانواده در روز یک کیسه پلاستیکی کمتر مصرف کند در سال 7 میلیارد کیسه کم‌تر وارد چرخه‌ی محیط‌زیست خواهد شد.
سوپرپایپ، برای نجات زمین، آگاهی‌رسانی در خصوص مضرات استفاده از پلاستیک‌ها و ترویج استفاده از کالای جایگزین به جای پلاستیک‌ها را مسئولیت اجتماعی خود می‌داند و در این روز کیسه‌های گیاهی با الیاف قابل بازیافت را رایگان در اختیار عموم قرار می‌دهد. کلیپی که به همین دلیل تهیه و منتشر شده است را در لینک زیر ببینید.
 
 نسخه مناسب برای چاپ
   
كليه حقوق براي سوپرپايپ اينترناشنال محفوظ است SuperPipe International © 1390